Historie masáží pomocí lávových kamenů

Od pradávna lidé hledali způsoby, jak očistit své tělo i duši. Kromě využívání léčivých bylin se zajímali také o kameny, které dobře držely teplo. Teplo se odjakživa používalo ke zmírnění svalového napětí a bolesti. Teplo pomáhá zvýšit průtok krve do postižené oblasti a může také snížit svalové křeče. Naopak studená terapie pomáhá zmírnit zánět. Kameny se přikládaly na bolavá místa a chladily se jimi otoky.

lavove-kameny-bambus

První zmínky o terapiích s kameny můžeme najít v Číně, Mezopotámii a Egyptě. Tyto terapie položily budoucí základ pro masáže lávovými kameny, tak jak je známe dnes. S horkými lávovými kameny se pracovalo po generace v Japonsku, Indii a na Havaji.

Masáž horkými lávovými kameny se používá k uvolnění napjatých svalů a poškozených měkkých tkání po celém těle. Někdy se při masáži používají kameny vyrobené z mramoru označované jako studené (cold). Studené kameny lze použít po terapii horkými kameny k celkovému uklidnění překrvených cév a ke zklidnění pokožky. Nebo naopak, je-li to žádoucí, k vyvolání vyšší látkové výměny. V tomto případě se kameny používají současně s horkými kameny.

Masáž lávovými kameny

  1. Pomáhá zmírnit svalové napětí
  2. Snižuje stres a úzkost
  3. Podporuje spánek
  4. může zmírnit chronické bolestivé stavy
  5. Může posílit imunitu

 

Nevíte, jak provést masáž lávovými kameny? Přečte si náš návod na použití lávových kamenů.

Naše nabídka lávových masážních kamenů.

Sada lávových kamenů v bambusové krabičce.