Od pradávna lidé hledali způsoby, jak očistit své tělo i duši. Kromě využívání léčivých bylin se zajímali také o kameny, které dobře držely teplo. Teplo se odjakživa používalo ke zmírnění svalového napětí a bolesti. Teplo pomáhá zvýšit průtok krve do postižené oblasti a může také snížit svalové křeče. Naopak studená terapie pomáhá zmírnit zánět. Kameny se přikládaly na bolavá místa a chladily se jimi otoky.
První zmínky o terapiích s kameny můžeme najít v Číně, Mezopotámii a Egyptě. Tyto terapie položily budoucí základ pro masáže lávovými kameny, tak jak je známe dnes. S horkými lávovými kameny se pracovalo po generace v Japonsku, Indii a na Havaji.
Masáž horkými lávovými kameny se používá k uvolnění napjatých svalů a poškozených měkkých tkání po celém těle. Někdy se při masáži používají kameny vyrobené z mramoru označované jako studené (cold). Studené kameny lze použít po terapii horkými kameny k celkovému uklidnění překrvených cév a ke zklidnění pokožky. Nebo naopak, je-li to žádoucí, k vyvolání vyšší látkové výměny. V tomto případě se kameny používají současně s horkými kameny.
Masáž lávovými kameny
- Pomáhá zmírnit svalové napětí
- Snižuje stres a úzkost
- Podporuje spánek
- může zmírnit chronické bolestivé stavy
- Může posílit imunitu
Nevíte, jak provést masáž lávovými kameny? Přečte si náš návod na použití lávových kamenů.
Naše nabídka lávových masážních kamenů.