Druhy masáží lávovými kameny

Nejznámější masáží s lávovými kameny je Hot Stone Massage a její varianty. Další jsou LaStone Therapie, Japonské masáže horkými kameny a Tranquility Stone.

Hot Stone Massage

Masáž má původ na Havaji. Havajsky se nazývá pohaku (kámen), wai (voda), ola (zdraví). Domorodí obyvatelé si masáží od pradávna uvolňovali ztuhlé svalstvo, podporovali prokrvení a celkově relaxovali. Hot Stone Massage zpravidla nepoužívá studené kameny. Pracuje se s jemným s dobře snášeným stimulováním - někdy méně je více.

hot-stone-massage


LaStone therapie

LaStone TherapyNázev "LaStone therapie" je autorsky chráněným pojem. Název a nabídku masáží mohou tedy používat jen autorizované osoby. Terapie je spojení klasické techniky horkých kamenů a zkušeností severoamerických indiánů. Za rozšířením této terapie stojí masérka Mary Nelsonová. LaStone-Therapie se provádí s 54 bazaltovými kameny a 18 ks mramorových kamenů. Lávové kameny jsou nahřáté a mramorové jsou studené, tyto protiklady na těle způsobují urychlení látkové výměny a tím i očisty těla.

lastone-therapy


Japonské masáže lávovými kameny

Na japonských ostrovech vytvořených prudkou vulkanickou činností se nachází tisíce horkých pramenů. Ty se od pradávna používaly k léčebným koupelím. V horké vodě minerálních pramenů se také nahřívaly čedičové kameny, které se používaly k masážím. Horké kameny se používaly k ovlivňování akupunkturních bodů dříve, než se začaly používat jehly a baňky. Japonské masáže horkými kameny jsou založeny na anmě (starodávný typ masáže). Její zásady zůstaly 2000 let skoro nezměněny.


Tranquility Stone

Překlad slova tranquility je klid, pohoda, ticho. Jedná se o čínskou masáž lávovými kameny a upřednostňuje hlubokou relaxaci a harmonizaci čaker. K masáži se používá 53 ks kamenů o teplotě asi 40°C. Kameny se nechávají déle působit (méně masáže). Masáž je jemná a klidná. Celková masáž se skládá ze tří částí, masáž těla a chodidel horkými kameny, a následná harmonizace čaker drahými kameny.

Velmi příjemné je kombinovat masáž lávovými kameny s účinkem esenciálních a masážních olejů. Pro zvýšení efektu používejte exotické aromatické oleje, které umocňují pocit relaxace a uvolnění.

V článku "Návod lávové kameny" naleznete postup masáže horkými kameny.

Jak masážní kameny udržovat v čistotě a co udělat před prvním použitím se dozvíte v článku: Čištění a údržba lávových kamenů.

Podívejte se na naši nabídku lávových kamenů.

Masážní kameny v bambusovém dárkovém boxu.