Návod na Lava Shells

Prodej masážních mušlí jsme na našem e-shopu ukončili v roce 2021 z důvodu nepravidelnosti dodávek od výrobce. Odkaz na průvodce procedurou masážních mušlí Lava Shells, který si zde můžete v PDF stáhnout.

Popis masážních mušlí 

Na rozdíl od mnoha jiných produktů, které se vzdálily přírodě, Lava Shells nabízejí jedinečnou příležitost nechat na sebe působit něco dokonale panenského, osobitého, a přírodního. Všechny použité lastury Luciny tygrované byly ručně vybrány pro svou jedinečnou velikost, tvar a strukturální integritu. Následně byly broušeny a leštěny, čímž vynikla její přirozená krása, a poté opět spojeny dohromady, aby mohly vytvořit unikátní masážní nástroj. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní produkt, mohou se jednotlivé produkty Lava Shells lišit velikostí, tvarem, barvou a vzorem.

Přibližné rozměry a hmotnost mušle: 90 x 80 x 25 mm, 80 g

Lava Shells umožňují skutečně vytvořit pro klienta jedinečný zážitek, který je vyvolán kombinací tepla a relaxace, a to způsobem, který zůstává věrný přírodě. Stejně jako každý jiný tepelný produkt přináší jeho používání jistá rizika. Lava Shells v tomto ohledu nejsou výjimkou. Jelikož je naší nejvyšší prioritou bezpečnost, předkládáme vám tento Podrobný průvodce procedurou (dále Průvodce), abychom vám zprostředkovali informace o správném a bezpečném používání Lava Shells.

Co potřebujeme k masáži?

  • LavaShell - samozahřívací masážní přírodní mušle
  • Lava aktivátor - aktivátor samozahřívací směsi
  • Lava gel - samozahřívací směs do masážních mušlí

 

Popis systému Lava Shell

  • Lava Shell: každá unikátní mušle pochází z Luciny tygrované, která sloužila jako potrava vesničanů v jižním Pacifiku. Poté, co byla nejprve vyhozena jako odpad, byla vzápětí opět přivedena k životu pomocí broušení a leštění, aby tak vynikla její přirozená krása.
  • Lava Gel: obsahuje směs minerálů a sušených mořských řas. Jednotlivé komponenty, pocházející z oceánu, vytvářejí základ pro dlouhotrvající teplo.
  • Lava Aktivátor: tento roztok slané vody a esenciálních olejů aktivuje Lava Gel . Výsledkem je až 45 minut uklidňujícího tepla a relaxace. To vše bez potřeby elektřiny, mikrovlnné trouby apod.

 

priprava-lava-shell

Jak aplikovat Lava gel a Lava aktivátor do masážní mušle na videu v 3:25 min.

Po aktivaci mušle vydává teplo, v závislosti na způsobu používání, až 45 minut. Jakmile je mušle používána, přenáší samozřejmě teplo na tělo a chladne.
Pokud se odloží anebo se neumístí na pokožku, začíná se teplota zvyšovat. To platí zejména během první půlhodiny po aktivaci, když mušle produkuje největší teplo.

Obecná zásada při používání mušlí

Když je mušle používána, tepelná energie klesá a mušle chladne; pokud je odložena, pokračuje v generování tepla. Z tohoto důvodu nesmí být mušle po aktivaci nikdy odložena na delší dobu než na 2-3 minuty. Kdykoliv je mušle odložena, je potřeba před opětovným umístěním na pokožku klienta zkontrolovat její teplotu. Protože vaše ruce si díky častému používání mušlí na vyšší teplotu zvyknou, měli byste ke kontrole teploty používat jinou část těla (např. zápěstí, vnitřní strana paže, krk) – kde je pokožka relativně tenká.

Kolik mušlí je třeba použít?

Počet potřebných mušlí závisí na délce procedury a na délce doby, po kterou je potřeba aplikovat teplo. Počet potřebných mušlí závisí na délce procedury. Na domácí masáž je ideální mít mušle dvě, které jsou používány současně. Lze však masáž provádět i s mušlí jednou. Doba produkce tepla po aktivaci náplně v mušli je okolo 45 minut. Na 50-60minutovou masáž lze použít dvě mušle, na 80minutovou pak minimálně čtyři mušle. K 50minutové masáži obličeje, včetně ošetření krku a ramen, je zřídkakdy zapotřebí více než jedna mušle.

Zacházení s mušlemi a jejich chlazení, skladování Lava gelu a aktivátoru:

Pokud je mušle tak horká, že je to nepříjemné vám, je více než pravděpodobné, že je PŘÍLIŠ HORKÁ PRO KLIENTA. Vždy ji vyzkoušejte nejprve na svých rukou, pak na pokožce jiné části těla a teprve potom na klientovi. Uvědomte si, že lidé reagují na teplo různě, a to, co se vám jeví jako příjemné nebo dokonce chladné, může být pro druhého příliš horké. Pokud používáte mušli, která byla odložena, zeptejte se klienta, jestli je teplota v pořádku, nebo ho na začátku procedury požádejte, aby vás ihned upozornil, pokud by se mu mušle zdála příliš horká.

Klienta informujte o tom, že mu pokládáte horkou mušli na pokožku. Pak mušli jemně přiložte k pokožce a pohybujte s ní. Nemůžete mušli přiložit, a zároveň s ní nepohybovat. Je nezbytně důležité si uvědomit, že používání Lava Shell způsobuje její chladnutí. Dlouhé tahy přenášejí na klientovo tělo více tepla, zatímco krátké méně. Nečinnost tedy způsobuje zahřívání mušlí, protože zde není příjemce tepla. Pokud mušle necháte odpočívat, a pak je znovu začnete používat, budou velmi horké. Budete je tedy muset před použitím zchladit.

Pokud je mušle příliš horká, ochlaďte ji pomocí jednoho z následujících postupů:

  • Mušli zabalte do hodně vlhkého a chladného ručníku a ponechte ji v něm po dobu 5-10 sekund, aby se teplota snížila na přijatelnou úroveň. Po aktivaci nenechávejte Lava Shell bez dozoru, dokud nevychladne nebo nedojde k vyjmutí sáčku se zahřívací směsí. Sáček vždy vyjměte bezprostředně po ukončení procedury (pokud to bude nutné, mušli předtím ochlaďte).
  • Naplňte misku se studenou vodou a jednoduše do ní mušli ponořte na dobu 5 až 10 sekund. Tím se sníží teplota na příjemnou úroveň, aniž byste ovlivnili teplotu uvnitř. Pokud je příliš horká, přeneste ji do misky pomocí vlhkého ručníku.

 

Čištění mušlí

 cisteni-lava-shells

cisteni-musli-lava-shell

Kompletní návod, podrobného průvodce procedurou naleznete zde: Lava Shells® (otevře se v novém okně)