Časté dotazy zákazníků

Jsou nabízené lávové kameny pravé?

Ano, naše lávové kameny jsou pravé. Kameny jsou vyrobeny z bazaltu, jsou to nejčastěji používané masážní kameny pro terapii "Hot Stone Massage"

Jaký je rozdíl mezi černými a šedými kameny?

Jedná se o stejné bazaltové kameny. Rozdílná je pouze povrchová úprava u černých kamenů. Na černé kameny byl nanesen kosmetický vosk a kameny byly následně vyleštěny. Černé kameny jsou tedy hladší a barevně stálejší. Šedé kameny tuto úpravu nemají. Dostáváte tak kameny v přírodní barvě, textuře i povrchu. Po natření masážním olejem i tyto šedé kameny zčernají. Není rozdíl mezi černými a šedými kameny při masáži, ani ve schopnosti držet teplo. Jedná se o stejné kameny s rozdílnou povrchovou úpravou.

Jsou kameny uloženy v dárkovém dřevěném (bambusovém) boxu?

Součástí nabízených sad lávových kamenů není dřevěný box a není ho možné ani samostatně dokoupit. Pozor - někteří prodejci hmotnost sady uvádějí jako hmotnost celkovou, tedy i s dřevěným boxem! U našich sad je uvedena čistá hmotnost kamenů.

Jaký je rozdíl mezi kameny z gabra a bazaltu?

Gabro je hlubinný ekvivalent bazaltu. Chemické složení obou hornin je stejné. Liší se od sebe procentuálním zastoupením jednotlivých prvků. Prodejní cena kamenů z gabra je mnohem vyšší. V žádném případě však rozdíl cen neodpovídá rozdílu schopnosti kamenů držet déle teplo. Podívejte se na náš test lávových kamenů bazalt, claptzu a gabro.

Jak to, že jsou nabízené lávové kameny tak levné?

Necháváme si dovážet kameny přímo od výrobce. Díky tomu vám můžeme nabídnout cenově dostupné a přitom kvalitní kameny.

Dodáváte k prodávaným kamenům certifikát?

Ne. Není třeba si nechat vystavit certifikát, že jsou kameny z bazaltu a tedy "pravé lávové". Bazalt 100% poznáme a známe i jeho složení. (Podívejte se na naši nabídku drahých kamenů a minerálů). Zaručujeme vám, že nabízené lávové kameny jsou z bazaltu a přímo určené pro použití na masáže horkými kameny. Prodejem lávových kamenů se zabýváme od roku 2012. Za tu dobu jsme prodali bezpočet sad i jednotlivých lávových kamenů, mnoho z nich zamířilo do profesionálních masážních salónů. Věříme, že i vy budete s našimi masážními lávovými kameny spokojeni.

Prodáte lávové kameny z gabra po kusech?

Lávové kameny z gabra neprodáváme.

Mohu provádět lávovou masáž příteli, který se léčí cukrovkou?

Lidé trpící cukrovkou by měli mít k masáži lávovými kameny svolení od lékaře.

Uchování, uložení kamenů?

Vyčištěné kameny lze uchovávat na sucho zabalené v čistém ručníku. Další možností, je kameny uchovávat v mořské nebo himalájské soli (nejlépe uzavřené v nádobě nebo sáčku, aby sůl nemohla z okolí přijímat vlhkost).

Na kolik stupňů se mají lávové kameny nahřívat?

Lávové kameny se nejčastěji nahřívají v rozsahu 35 až 55°C. Vše najdete v návodu na lávové kameny.

Můžu použít na vyčištění lávových kamenů olejíček přírodní esenciální oleje Salus 10 ml - Tea tree?

Ano, olej Tea tree má skvělé antibakteriální a antiseptické účinky. Použité lávové kameny dejte do čisté teplé vody, přidejte pár kapek Tea Tree oil a očistěte. Dobrý je také silný odvar z levandule.

Tento web používá soubory cookie. Procházením tohoto webu souhlasíte s jejich používáním. Více informací zde.