Časté dotazy zákazníků

Jsou nabízené lávové kameny pravé?

Ano, naše lávové kameny jsou pravé. Kameny jsou vyrobeny z bazaltu, jsou to nejčastěji používané masážní kameny pro terapii "Hot Stone Massage"

Jsou kameny uloženy v dárkovém dřevěném (bambusovém) boxu?

Ano, některé sady jsou dodávány v bambusové krabičce. Je-li krabička součástí sady je to uvedeno v popisu a zobrazeno na fotografii produktu. Některé sady jsou dodávány volně, tj. nejsou uloženy v bambusové krabičce ani sáčku. Někteří prodejci hmotnost sady uvádějí jako hmotnost celkovou, tedy i s dřevěným boxem! U našich sad je uvedena čistá hmotnost kamenů + případně hmotnost s krabičkou.

Jak to, že jsou nabízené lávové kameny tak levné?

Necháváme si dovážet kameny přímo od výrobce.

Dodáváte k prodávaným kamenům certifikát?

Není třeba si nechat vystavovat certifikát, na čedič (bazalt). Čedič 100% poznáme (podívejte se na naši nabídku drahých kamenů a minerálů. Zaručujeme vám, že nabízené lávové kameny jsou z bazaltu a přímo určené pro použití na masáže horkými kameny. Prodejem lávových kamenů se zabýváme od roku 2012. Za tu dobu jsme prodali bezpočet sad i jednotlivých lávových kamenů, mnoho z nich zamířilo do profesionálních masážních salónů. Věříme, že i vy budete s našimi masážními lávovými kameny spokojeni.

Na kolik stupňů se mají lávové kameny nahřívat?

Lávové kameny se nejčastěji nahřívají v rozsahu 35 až 55°C. Vše najdete v návodu na lávové kameny.

Jaký je rozdíl mezi kameny z gabra a bazaltu?

Gabro je hlubinný ekvivalent bazaltu. Chemické složení obou hornin je stejné. Liší se od sebe procentuálním zastoupením jednotlivých prvků. Prodejní cena kamenů z gabra je mnohem vyšší. V žádném případě však rozdíl cen neodpovídá rozdílu schopnosti kamenů držet déle teplo. Podívejte se na náš test lávových kamenů bazalt, claptzu a gabro.

Prodáte lávové kameny z gabra po kusech?

Lávové kameny z gabra nemáme v nabídce.

Mohu provádět lávovou masáž příteli, který se léčí cukrovkou?

Lidé trpící cukrovkou by měli mít k masáži lávovými kameny svolení od lékaře.

Uchování, uložení kamenů?

Vyčištěné kameny lze uchovávat na sucho v bambusové krabičce (je-li součástí balení) nebo zabalené v čistém ručníku. Další možností, je kameny uchovávat v mořské nebo himalájské soli (nejlépe uzavřené v nádobě nebo sáčku, aby sůl nemohla z okolí přijímat vlhkost).

Můžu použít na vyčištění lávových kamenů olejíček s Tea tree?

Ano, olej Tea tree má skvělé antibakteriální a antiseptické účinky. Použité lávové kameny dejte do čisté teplé vody, přidejte pár kapek Tea Tree oil a očistěte. Dobrý je také silný odvar z levandule.

Jaký je rozdíl mezi černými a šedými kameny?

Jedná se o stejné bazaltové kameny. Rozdílná je pouze povrchová úprava u černých kamenů. Na černé kameny byl nanesen kosmetický vosk a kameny byly následně vyleštěny. Černé kameny jsou tedy hladší a barevně stálejší.

(Pozn. v současné době "šedé" kameny nenabízíme).

Šedé kameny tuto úpravu nemají. Dostáváte tak kameny v přírodní barvě, textuře i povrchu. Po natření masážním olejem i tyto šedé kameny zčernají. Není rozdíl mezi černými a šedými kameny při masáži, ani ve schopnosti držet teplo. Jedná se o stejné kameny s rozdílnou povrchovou úpravou.

Podívejte se na naši nabídku lávových kamenů.

Sada 36 ks masážních lávových kamenů.